Zážitky

adobestock_308543655.jpeg

Čo si najviac pamätáte z dovolenky? Pohodovú grilovačku po zdolaní raftovania na Belej? Skvelú večeru po tom, ako ste s deťmi zvládli veľkú cyklotúru na prenajatých elektrických bicykloch po Tichej doline? Wellness vo vírivke, fínskej a infrasaune po tom, čo ste siahli na dno svojich turistických síl výstupom na Bystrú? Alebo chuť sušených hríbov a mrazených čučoriedok, ktoré ste si na Podbanskom vlastnoručne nazbierali?

Zážitky v lete

Môžete to mať všetko. Cyklovýlety priamo po lesoch Podbanského, či po červenej značke tatranskej magistrály priamo pri našom rezorte. Ochutnanie žinčice priamo na salaši. Túra na Kriváň, prechádzka k najvyššiemu vodopádu Slovenska, Vysoké Tatry na dosah ruky. A na konci každého dňa ten hrejivý pokoj so žalúdkom plným dobrôt na súkromí a v tichu.

Zážitky v zime

Ponorte sa do sveta zelene v lete a do bieleho sveta, kde nie je núdza o sneh v zime! U nás deti zažijú prvé skúseností detí s lyžovačkou na Podbanskom. Poriadna lyžovačka na vás čaká v len 20 kilometrov vzdialenom Štrbskom Plese spolu s množstvom trás na bežecké lyžovanie. Tie nájdete aj po obutí bežeckých lyží priamo pri našom rezorte - na bežeckých trasách v okolí Liptovskej Kokavy. Aj to je zima v Rezorte pri jazierku na Podbanskom.

Lyžovanie

Lyžiarske stredisko Podbanské sa nachádza v nadmorskej výške 1100m, vďaka čomu má výborné podmienky na lyžovanie. Lyžiarska sezóna na svahoch v Podbanskom býva nadpriemerne dlhá a trvá v priemere 100 až 115 dní. Svahy strediska sú strednej a nízkej náročnosti, takže sú vhodné aj pre deti a menej zdatných lyžiarov. Nachádzajú sa tam 4 vleky a na svoje si prídu aj pokročilý lyžiari.

 

Solisko – Štrbské pleso Solisko – Štrbské pleso

20 km vzdialené Štrbské Pleso ponúka na svahoch Predného Soliska 9 kilometrov ľahkých a stredne ťažkých zjazdových tratí. Využiť tu môžete služby požičovní lyží, snowboardov, ski – servisov a lyžiarskych škôl pre začiatočníkov.

Pre bežkárov sú na Štrbskom plese k dispozícii bežecké trate v celkovej dĺžke až 26,5 km. Takisto nočné lyžovanie si isto zamilujete. Ak obľubuteje adrenalín, navštívte atraktívny snowpark.

SKI Centrum Opalisko

Neďaleko Liptovského Mikuláša sa nachádza SKI Centrum Opalisko. Pre najmenších majú k dispozícii prírodné klzisko, sánkarskú dráhu a detský areál. V stredisku sa nachádza aj bežecký areál, ktorý má 30 km bežeckých tratí. Majú 5 umelo zasnežovaných zjazdoviek, 4 vleky a sedačku, takže dlhé rady vás isto nečakajú.

Jasná Nízke Tatry

Jasná ako najväčšia lyžiarska aréna ponúka množstvo aktivít. Výborné podmienky pre zimné športy, 49 km upravených zjazdoviek a moderný zasnežovací systém len potvrdzujú atraktivitu tohto strediska. Zimná sezóna trvá približne 5 mesiacov.

Račkova dolina – Klin

Táto trasa je podobná ako trasa na vrchol Končistej. K nej sa z Račkovho sedla dostanete stúpaním doľava. Ak ale chcete ísť na Klin, dáte sa na o niečo dlhšie stúpanie doprava. Z Klina môžete hneď zlyžovať ku kolibe, a to juhozápadným svahom. Máte ale možnosť prejsť sa po hrebeni na juh a až odtiaľ zlyžovať dolu ku kolibe.

Skialpinizmus

Zaujalo vás voľné lyžovanie a k tomu radi využijete svoje lezecké schopnosti? Áno, aj v tomto prípade si prídete na svoje.

Baranec, Západné Tatry

Dominanta Liptova a zároveň tretí najvyšší vrch Západných Tatier. Z výšky 2185 m n. m. dovidíte na Baníkov, Plačlivé, Ostrý Roháč či hrebeň Otrhancov. Dostanete sa naň dvoma spôsobmi. Cez Žiarsku alebo Račkovu dolinu. Od Žiarskej to vychádza necelé 4 hodiny pomalým tempom. Od Račkovej je to trocha dlhšie, približne tie 4 hodiny.

Račkova dolina – Končistá

Od Račkovej doliny sa po lesnej ceste dostanete cez Úzku dolinu až k poľane Prostredné. Výstup ide až ku kolibe pod Klinom. Od koliby sa dostanete k Račkovym plesám, kde svah naberá svoju strmosť. Po stúpaní vyjdete až do Račkoveho sedla a mierne stúpanie vás dostane na vrchol Končistej. Odtiaľ viete zlyžovať dole k plesám.

Bežecké lyžovanie

Liptovská Kokava – Podbanské má upravovanú trať dlhú 10 km. Do Liptovskej Kokavy sa viete dostať za 10 minút autom. Liptovská Kokava má aj korčuliarsky okruh.

Podbanské – Kmeťov vodopád je trasa dlhá približne 8 km. Žltou trasou sa dostanete po rázcestie Kôprovej a Tichej doliny, zelenou trasou prídete na rázcestie Pod Grúnikom a modrá trasa vás dovedie až ku Kmeťovmu vodopádu.

Z tých menších trás môžeme spomenúť trasu Pribylina – Ústie Úzkej doliny, ktorá má 3,5 km.

Backcountry

Aj pre nadšencov backcountry bežiek je Rezort pri jazere Podbanské tým správnym miestom. Les, lúky a zvážnice v okolí vám umožnia vychutnať si počas celej zimy jedinečnú zimnú turistiku.

Z tých menších trás môžeme spomenúť trasu Pribylina – Ústie Úzkej doliny, ktorá má 3,5 km a Pavčina Lehota – Žiarce so vzdialenosťou 1,6 km.
Trasu Závažná Poruba – Opalisko môžete poňať až dvoma spôsobmi. Jedna trasa má dĺžku cez 2 kilometre a druhá je takmer 5 km dlhá. 
Malinô Brdo má bežeckú trať dlhú necelý 1 kilometer.

Bežkársku výstroj si môžete požičať v stredisku Jasná Nízke Tatry, v Liptovskom Mikuláši a v Závažnej porube.